Narty w Austrii

Zima to okres, w którym spodziewamy się wypoczynku na śniegu. Niestety w ostatnich latach ten nie dopisuje w Polsce, a zdarza się, że brakuje go też na stokach. Jednak nasz kraj położony jest niedaleko przepięknego, malowniczego masywu, który poruszy serce każdego. Zimowy wypad na narty do Austrii może być strzałem w dziesiątkę, by odpoczęły umysł i ciało.

Malownicze okolice

Od wieków artyści uwieczniali na swoich obrazach przepiękne masywy Alp. Nic w tym zaskakującego, bo kto nie zachwyciłby się nad tak majestatycznym widokiem gór. Wyjazd na narty do Austrii to niezapomniane przeżycie dla rodziców i dzieci. Doświadczenie niezwykle świeżego powietrza i radość czerpana z rozpościerającego się naokoło masywu górskiego okazuje się nieoceniona.

Warto obrać właśnie ten kierunek, by skorzystać z zimowego szaleństwa. Jednym z najlepszych kierunków w Alpach jest lodowiec Stubaier Gletscher. Na lodowcu znajdziemy liczne ośrodki narciarskie. Stubai zlokalizowany jest w Stubaier Alpen, w pobliżu miejscowości Neustift im Stubaital w Tyrolu. Całkowita powierzchnia narciarskiego terenu to aż 1450 ha. Stubai uznany został za największy narciarski teren lodowcowy w Austrii i nazywa się go „Królestwem Śniegu”.

Austria — królestwo sportów zimowych

Nieocenioną zaletą Austrii jest ogromna siatka szlaków narciarskich, prowadzących po malowniczych okolicach. Wybierając się na narty w Polsce — bardzo często musimy liczyć się z tym, że szlaki o niskim poziomie trudności nie ukazują piękna gór, w takim stopniu, jak te trudniejsze. W Austrii w zasadzie każdy szlak cieszy równie silnie. W dodatku tras jest bardzo dużo, dzięki temu każdego dnia możemy obierać inną i zwiedzać okolicę.

Wiele osób ceni sobie również austriacką infrastrukturę narciarską, która spełnia najwyższe standardy i wyprzedza ośrodki mieszczące się w innych państwach. Co ciekawe — właśnie stoki w Austrii cieszą się największą ilością wprowadzonych innowacji w skali ostatnich lat. Należy też oddać Austriakom doskonałą zdolność łączenia tego, co pochodzące z natury z wysokim stopniem technicznych ułatwień. Dzięki temu rozliczne szlaki posiadają między innymi równą pokrywę śnieżną.

Dom turystyczny w Austrii

Wyjazdy zorganizowane

Pomysł wyjazdu na narty z rodziną został doskonale przemyślany przez agencje turystyczne, które trudnią się organizacją wyjazdów rodzinnych. Dzięki takim turnusom możemy pojechać na narty do Austrii z całą rodziną i zapewnić wszystkim jej członom doskonałą zabawę i aktywny wypoczynek. Szczególnie cenne okazują się zajęcia dla dzieci prowadzone w języku polskim na stokach. Rodzice mogą wówczas poszusować po okolicznych szlakach ciesząc się każdą chwilą spędzoną w Alpejskiej Republice. Dodatkowo organizowane do Austrii wyjazdy są w pełni zabezpieczane przez biura turystyczne, jednym z takich biur jest Beskid Travel, który dba o wszystkie sprawy związane z wyjazdem.

Możemy nie tylko zorganizować przez takie biuro instruktora jazdy, ale też zapewnić dzieciom animacje czasu wolnego. Dodatkowo biura turystyczne współpracują z lokalnymi obiektami hotelarskimi, pensjonatami i apartamentami. Dzięki temu możemy przebierać w bogatej ofercie biura, które po swojej stronie ma kontakt z obiektami. Wystarczy opłacić wakacje, ferie i wybrać wygodny dla nas hotel i rodzaj wyżywienia. Resztą zajmie się dla nas biuro turystyczne. Możliwości, jakie dają nam narty zorganizowane przez biuro w Austrii są doskonałe, by odpocząć od stresu i codzienności, oddając się zimowemu szaleństwu na stokach.

Austria stanowi doskonały kierunek na zimowe szaleństwo w górach. Alpejskie stoki przez cały rok zapewniają nam śnieg i przepiękne widoki, które cieszą oko i pozwalają naprawdę odetchnąć od codziennego zgiełku. Warto wybrać się na narty do Austrii właśnie dla tych zapierających dech w piersiach momentów. Oczywiście Alpy to raj dla fanów sportów zimowych. Ogromna siatka szlaków narciarskich jest dobra zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Rozliczne stoki i przecinające je szlaki o różnych poziomach trudności sprawdzają się w każdej kategorii wiekowej i stopniu wtajemniczenia w sztukę jazdy na nartach. A chętni do nauki znajdą również dla siebie szkółki narciarskie — zarówno te doszkalające, jak i uczące jazdy od podstaw. Wystarczy odrobina chęci, by szusować po najpiękniejszych stokach Europy.