Przyczepki rowerowe Burley

Wycieczka rowerowa to znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu w rodzinnym gronie. Dzieci już od najmłodszych lat mogą uczyć się stopniowo jazdy na rowerze, co na pewno dostarczy im wiele zabawy i przyjemności. Co jednak w sytuacji, gdy dziecko jest jeszcze zbyt małe, aby samodzielnie poruszać się na własnym rowerku?

W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem są foteliki lub przyczepki rowerowe dla dzieci. Foteliki są bardzo praktycznym rozwiązanym oraz pozwalają mieć dziecko blisko siebie podczas podróży. Jednak nie jest to dobre rozwiązanie dla dzieci w każdym wieku.

Przyczepki rowerowe dla dzieci są zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem, szczególnie dla młodszych dzieci. Pozwalają lepiej zabezpieczyć dziecko w siedzisku i nie wymagają od niego w pełni rozwiniętej umiejętności utrzymywania równowagi w pozycji siedzącej. W foteliku zbyt małe dziecko niepotrafiące jeszcze utrzymać dobrze swojej pozycji siedzącej mogłoby z niego wypaść. Dlatego popularność przyczepek rowerowych dla dzieci rośnie z każdym rokiem i coraz więcej osób się na nie decyduje.

Czym są przyczepki rowerowe i dla kogo są przeznaczone?

Przyczepki rowerowe to świetne rozwiązanie dla najmłodszych dzieci, które nie potrafią jeszcze chodzić, a nawet prawidłowo siedzieć. Niektóre modele tak jak np. przyczepki Burley a dokładniej model BURLEY Baby Snuggler, przystosowane są już dla dzieci w wieku od 6 miesięcy. Dzięki korzystaniu z takich rozwiązań można zaszczepić w dzieciach pasję do rowerów już od najmłodszych lat.

Przyczepki rowerowe dla dzieci występują w wersji jednoosobowej lub dwuosobowej. Należy jednak pamiętać, że przyczepki rowerowe są przeznaczone dla młodszych dzieci. Wadą przyczepek jest ich dość niski limit wagowy dziecka. Zbyt duża waga przyczepki może stwarzać problemy podczas manewrowania rowerem, dlatego dla starszych i cięższych dzieci lepszym rozwiązaniem będą foteliki rowerowe.

Przyczepki rowerowe dla dzieci posiadają wygodnie i bezpieczne siedzenia wyposażone w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Możliwe jest także dostosowanie kąta nachylenia siedziska do własnych potrzeb. Dzięki temu nawet dzieci niepotrafiące samodzielnie siedzieć będą w pełni bezpieczne podczas jazdy. Przyczepki wyposażone są także w:

  • światła odblaskowe,
  • hamulec postojowy,
  • flagę ostrzegawczą.

Istnieje także ochrona przed deszczem i słońcem dzięki dwuwarstwowej osłonie. Przyczepki rowerowe firmy Burley wyposażone są również w system regulowanego zawieszenia, który można dostosować do terenu, w jakim się jeździ, a także do wagi pasażera. Optymalne ustawienie zawieszenia w przyczepce ma ogromny wpływ na komfort i poprawia płynność jazdy po nierównym terenie. Do przyczepki dołączony jest także zestaw spacerowy, dzięki któremu można używać przyczepki jako zwykłego wózka. Jest to bardzo przydatna funkcja, szczególnie podczas zwiedzania miejsc, do których nie można wjechać rowerem.

Przyczepki rowerowe

Bezpieczeństwo dziecka w przyczepce rowerowej

Przyczepki rowerowe dla dzieci są z reguły bardzo bezpieczne. Należy jednak pamiętać, aby podczas kupna sprawdzić, czy dany model posiada wszystkie niezbędne systemy bezpieczeństwa i zabezpieczenia. Każda przyczepka powinna posiadać wygodne siedzisko dostosowane do wieku i wzrostu dziecka oraz pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Bardzo ważna jest także odpowiednia amortyzacja, która zwiększa komfort jazdy, ale także bezpieczeństwo.

Przyczepka powinna być wyposażona również w ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Najczęściej jest to rozwiązane w formie osłony wodoszczelnej. Dobrze, jeśli przyczepka posiada także osłonę przed słońcem i dobrą wentylację. Oczywiście bardzo ważna jest umiejętność jazdy z przyczepką. Nawet najlepsza przyczepka rowerowa nie będzie bezpieczna, jeśli będziemy jej używać w zły sposób.

Początkowo bardzo ważne jest przyzwyczajenie dzieci do przyczepki, szczególnie tych najmłodszych. Należy wiedzieć również jak poruszać się z przyczepką. Istotne jest, aby nie jechać zbyt szybko i nie wykonywać gwałtownych manewrów, które mogłyby spowodować niebezpieczeństwo wywrócenia się przyczepki lub innego wypadku. Powinno się unikać także jazdy po bardzo nierównych powierzchniach i dziurawych drogach. Przyczepki wyposażone są w amortyzację, jednak nie jest to system przeznaczony do jazdy w terenie. Oczywiście zawsze należy też pamiętać o zapinaniu dziecku pasy, bo tylko wtedy możemy być pewni jego bezpieczeństwa.