bajki po angielsku do czytaniaCzytanie i oglądanie bajek po angielsku jest doskonałym sposobem na urozmaicenie dnia dziecka. Język angielski jest obecnie językiem nauczanym już od najmłodszych lat. W związku z tym zapoznanie malucha z językiem już od pierwszych chwil jest bardzo dobrym pomysłem. W odróżnieniu od nauczycieli, dziecko w domowych warunkach, gdy bajkę w obcym języku czyta rodzic, czuje się spokojnie i jest bardziej zaangażowane w jej treść. Angielskie bajki zagwarantują, że dziecko osłucha się obcobrzmiącymi słowami, konstrukcją zdań i gramatyką. Jakie inne zalety wiążą się z czytaniem angielskich bajek?

Dobra zabawa spędzona z rodzicami

Każdy z nas wie, że połączenie przyjemnego z pożytecznym jest najlepszym sposobem na naukę. Angielskie bajki czytane dziecku przez rodziców, a nawet przez starsze rodzeństwo pozwolą na wspólne spędzenie wolnego czasu. Bardzo często angielskie bajki przynoszą wiele śmiechu i dobrej zabawy zwłaszcza, że wymowa niektórych słówek może wyjątkowo spodobać się maluchowi. Obecnie bez trudność można zakupić anielski bajki, które są wzbogacone w różnorodne, kolorowe ilustracje, dzięki którym maluch nie będzie nudził się podczas czytania. Co więcej, jeśli książka będzie wydawała się mu wyjątkowo atrakcyjna chętnie będzie samodzielnie po nią sięgał. Ponadto czytanie bajek w języku angielskim ułatwia naukę słuchania. Dziwne, obce słowa sprawiają, że maluch jeszcze uważniej przysłuchuje się ich wymowie. Przełoży się to w przyszłości na lepszą orientację podczas prowadzenia zajęć i poprawi zdolności dziecka do zapamiętywania ze słuchu. Regularne czytanie bajek zagwarantuje, że dziecko będzie kojarzyło te czynność z przyjemnością, a nie z wymaganym obowiązkiem.

Doskonały start w nauce języka

bajki po angielsku do czytania

Bajki angielskie czytane dziecku doskonale przygotują je do  nauki języka obcego w kolejnych etapach edukacji. Obecnie już od pierwszych klas podstawówki dzieci są wprowadzane w świat języka obcego. Maluch, który miał kontakt z językiem będzie w stanie robić szybsze postępy i łatwiej będzie mu przyswajać słownictwo i zasady gramatyki. Warto mieć na uwadze, że samo uświadomienie malucha że istnieją inne języki będzie już sporym sukcesem. Wiele pociech podczas pierwszych zajęć języka angielskiego jest zagubiona i nie potrafi usystematyzować wiedzy w głowie, gdyż nadawanie drugiej nazwy na znany już wcześniej przedmiot może wydawać się im wyjątkowo niezrozumiałe. Angielskie bajki czytane przez rodziców, a także różnorodne kreskówki, programy oglądane w telewizji lub w Internecie skutecznie ułatwią stawianie pierwszych kroków podczas prawdziwych zajęć z języka obcego. Dobry start sprawi, że dziecko nawet mimo trudności pojawiających się podczas dalszej nauki będzie w stanie pokonać problemy i osiągać coraz wyższe poziomy znajomości języka.

Obycie z obcą kulturą

Angielskie bajki pozwalają w pewnym stopniu odbyć się z angielską kulturą. Niekiedy treść bajek zawiera typowo angielskie obyczaje takie jak picie herbaty. Wpłynie to pozytywnie na kreatywność dziecka, pobudzi jego ciekawość i sprawi że będzie miało ono szersze spojrzenie na świat. Pamiętajmy, że czytanie bajek po angielsku nie zawsze przyniesie skutki w postaci znajomości trudnych słówek czy rozumienia gramatyki. Wystarczy sam fakt, że maluch ma okazję posłuchać odmiennej wymowy. Tak, wydawałoby się nieznaczny element pozytywnie przełoży się na przyszła naukę i rozwój dziecka.