zabawki skip hop

Dziecko już od najmłodszych lat chce się bawić i poznawać świat. Każdy rodzić chce zapewnić dla swojej pociechy jak najlepsze warunki sprzyjające rozwojowi zarówno psychicznemu jak i fizycznemu. Obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo różnego rodzaju zabawek dla rocznych dzieci, co sprawia że wybór jednej właściwej jest bardzo trudny. Jakie zabawki warto zakupić dla rocznego dziecka?

Zabawki Skip Hop

Zabawki edukacyjne warto wprowadzić jak najwcześniej. Dziecko będzie miało możliwość nauki poprzez zabawę, a proste gry intensywnie będą stymulowały jego rozwój psychoruchowy. Przykładem zabawki jaka z pewnością spodoba się każdemu dziecku jest edukacyjny stolik zaopatrzony w różnorodne elementy. Znajdziemy tam w zależności od modelu małe pianinko, pociąg, klawisze z literkami, zabawki w kształcie zwierząt, grzechotki, lusterka i rysunki. Bogactwo elementów sprawi, że dziecko nie będzie się nudziło i chętnie przystąpi do zabawy przy takiej zabawce.

Inną zabawką dla rocznego dziecka może być zestaw kwadratowych kostek, które można układać w dowolny sposób. Posiadają one na swoich ściankach różnorodne rysunki i obrazki, które tworzą spójmy obraz. Jest to idealna zabawa dla każdego malucha, a z pomocą rodziców możliwe jest zbudowanie naprawdę ciekawych konstrukcji.

Rodzice często decydują się na zakup zabawek wymagających sprawności manualnej. Są to zazwyczaj konstrukcje, które zaopatrzone w koraliki, które trzeba przepchnąć po drucikach do określonego celu. Zabawki skutecznie zadziałają na zręczność i bystrość dziecka, co przełoży się na jego rozwój.

Świetnie sprawdzą się również zabawki typu kolorowe, duże klocki. Są one bezpieczne dla dzieci, a połączone z inną ciekawą zabawką tworzą interesujący duet. Klocki mogą być kompatybilne np. z pociągiem, a zabawa może polegać na np. numerowaniu wagonów lub dopasowaniu kolorów do odpowiedniej części pociągu. Takie zabawy z pewnością spodobają się każdego maluchowi i zajmą mu czas jednocześnie dostarczając dawkę wiedzy połączonej z przyjemnością.

Jak dobrać zabawkę interaktywną dla naszego dziecka?

Zabawki interaktywne dla dziecka koniecznie muszą być wybranie w odpowiedni sposób tak aby były jak najbardziej skuteczne i pozytywnie wpływały na dziecko. Koniecznie należy wrócić uwagę na oznaczenia wiekowe zamieszczone na opakowaniu. Zabawka musi  być dobrana do wielu naszej pociechy, bo w innym wypadku nie spełni swojej funkcji. Innym parametrem, na który warto zwrócić uwagę jest posiadany certyfikat CE. Obecność tego certyfikatu zagwarantuje nam, że zabawka będzie bezpieczna dla naszego dziecka, a użyte materiały nie wywołają żadnej negatywnej reakcji. Warto sprawdzić również natężenie dźwięku i samą formę zabawki, w końcu to od niej zależy czy dziecko będzie chętnie z niej korzystało czy nie.