fotografia noworodkowaSesja noworodkowa zawsze oznacza wyjątkowe zdjęcia. Przede wszystkim dlatego, że w centrum zainteresowania jest mały człowiek, wymagający zapewnienia mu odpowiednich warunków oraz dlatego, że zdjęcia noworodka można wykonać w sposób niepowtarzalny i czysto artystyczny. Wbrew pozorom, to właśnie podczas takiej sesji najłatwiej zadbać o wszelkie szczegóły oraz stworzyć z góry oczekiwany efekt.Kiedy i dlaczego warto więc zdecydować się na usługi fotografa noworodkowego? Podpowiadamy!

Kiedy powinna być wykonana sesja noworodkowa?

Sesja noworodkowa powinna być wykonana między 5 a 14 dniem życia dziecka. Wielu osobom wydaje się to zdecydowanie zbyt szybkim terminem i wolą one odczekać przynajmniej kilka tygodni zanim zdecydują się na postawienie swojego dziecka w roli modela. Postawa ta jest jednak niesłuszna. Wbrew pozorom to właśnie wtedy sesja okaże się dla naszego malucha bardziej męcząca i wymagająca. Dlaczego? A między innymi dlatego, że noworodek podczas pierwszych dni życia przesypia znaczną część dnia. W dodatku robi to na tyle mocno, że ani umiarkowany hałas, ani takie czynności jak zmiana ubranka lub pieluszki nie są w stanie go obudzić. Ponadto w tym czasie nasz maluch nie cierpi z powodu kolek, bólów brzuszka lub wzdęć – one pojawiają się bowiem dopiero około 2-3 tygodnia jego życia. Nie ryzykujemy więc, że sesja się nie uda z powodu płaczu lub grymasów naszego bobasa.

Warto wspomnieć również o tym, że maluch, jeszcze kilka dni po wyjściu z brzucha mamy zachowuje niezwykłą gibkość. Mamy więc szansę na uchwycenie go w niesamowitych pozach.

Dlaczego warto zdecydować się na sesję?

Sesja noworodkowa to niepowtarzalna szansa na uwiecznienie pierwszych chwil życia naszego dziecka oraz na zrobienie tego w sposób artystyczny i wyjątkowy. Zdjęcia te będą dla nas pamiątką na lata. W dodatku taka sesja, jak już ustaliliśmy wcześniej, jest dla naszego malucha całkowicie bezstresowa. W jej trakcie nasze dziecko jest bezpieczne oraz w pełni zrelaksowane. Warto pamiętać także o tym, że fotografia noworodkowa to wspaniałe przeżycie również dla rodziców!