zajęcia taneczne dla dzieci Poznań

Rodzicom często zależy, aby ich pociechy uczęszczały na dodatkowe zajęcia pozaszkolne, które wypełniłyby dzieciom wolne popołudnia i skutecznie zniwelowały domową nudę. Jest to bez wątpienia doskonały pomysł, ponieważ każdy maluch na etapie rozwoju potrzebuje odpowiedniej dawki bodźców – oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Jak dopasować zajęcia dodatkowe dla dziecka?

Na takich lekcjach dziecko ma możliwość rozwinięcia zdolności, których w szkole nigdy by nie zdobył. Zajęcia dodatkowe pozwalają młodym osobom na poznanie siebie i odkrycie swoich pasji – artystycznych, sportowych, językowych i wiele innych. Zajęcia w szkole dla ciekawych świata szkrabów często nie są wystarczająco interesujące i nie zaspokajają wszystkich ich potrzeb. Dzieci lubią urozmaicenie, dlatego zapisanie malucha na dodatkowe zajęcia to strzał w dziesiątkę.

Niestety wielu rodziców nie wie, na jakie zajęcia zapisać swoją pociechę, a niezwykle szeroka oferta dodatkowych lekcji dla dzieci jeszcze bardziej utrudnia podjęcie decyzji. Ważne, aby zajęcia były dopasowane do charakteru dziecka i do tego, co aktualnie najbardziej je interesuje. Jeśli maluch lubi aktywność fizyczną, warto zapisać go na dodatkowe lekcje sportowe, dzięki którym zgłębi swoje zainteresowania i być może odnajdzie pasję. Z kolei, gdy dziecko przejawia zamiłowanie do sztuki, wówczas doskonałym pomysłem będą zajęcia z ceramiki, malowania czy gry na instrumencie. 

Czasem jednak rodzice nie wiedzą, co ich pociechę najbardziej by zainteresowało, ponieważ maluch przejawia chęć do wszystkiego. Dobra wiadomość jest taka, że są zajęcia uniwersalne, które bez wątpienia zadowolą każdego malucha. Do tej grupy można śmiało zaliczyć lekcje tańca, które rozwijają zarówno zdolności ruchowe, jak i artystyczne.

Dzieci na początkowym etapie życia często nie wiedzą, co tak naprawdę lubią. Maluchy często najszczęśliwsze są, gdy mogą uczestniczyć w zajęciach grupowych – bez względu na ich rodzaj i dziedzinę. Zajęcia taneczne są zatem doskonałym pomysłem, ponieważ świetnie rozwijają dziecko na różnych płaszczyznach, a przy okazji są zabawą. 

Zapisanie dziecka na zajęcia taneczne – korzyści

Muzyka towarzyszy dzieciom od najmłodszych lat. Już w przedszkolu maluchy uczestniczą w muzycznych zajęciach ruchowych, jak również uczone są śpiewania piosenek. Taka forma zajęć pozwala dzieciom na ukojenie emocji, poprawę nastroju i wyładowanie niespożytej energii. Zajęcia taneczne dla dzieci pozytywnie wpływają na ich rozwój, zaspokajając jego naturalne potrzeby. Ruch jest dla dzieci czymś naturalnym i niezbędnym na każdym etapie dorastania. 

Lekcje tańca są bez wątpienia jedną z najlepszych form dodatkowych zajęć dla dzieci. Dzięki nim maluch może się bawić i jednocześnie uczyć, co w przypadku najmłodszych jest najlepszą formą kształcenia. Kurs tańca dla najmłodszych pozwala na rozwinięcie koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej, które pozytywnie przekładają się na zdrowie dorastającego organizmu.

Taniec skutecznie zapobiega powstawaniu wad postawy oraz potrafi w dużym stopniu zniwelować te, które powstały. Oprócz tego, na zajęciach tanecznych dziecko kształtuje swój charakter, ponieważ lekcje te uczą cierpliwości i co najważniejsze – samodyscypliny. Lekcje tańca wymagają od dziecka skupienia, ponieważ musi ono zapamiętać układ choreograficzny.

Uczestnictwo w takich zajęciach bez wątpienia ma duże przełożenie na codzienne funkcjonowanie dziecka – zarówno w domu, jak i szkole. Zajęcia taneczne dla najmłodszych odbywają się w grupach, gdzie maluchy mają możliwość spędzenia czasu w gronie rówieśniczym. Można rzecz, że lekcje tańca kształtują kompetencje społeczne – pozwalają na budowanie więzi i skutecznie integrują. Oczywiście wszystkie te elementy kształcenia połączone są z zabawą, co pozwala maluchowi na intuicyjną naukę. Dzięki temu lekcje tańca można zakwalifikować do najbardziej rozwijających i zarazem uniwersalnych zajęć dla dzieci. 

Taniec towarzyski dla dzieci – czym charakteryzują się zajęcia?

Kurs tańca towarzyskiego dla dzieci to niezwykle ciekawa propozycja, która kształci i zarazem bawi. Zależnie od szkoły zajęcia odbywają się w różnych grupach wiekowych. Popularnym podziałem jest np. wydzielenie grupy przedszkolnej i dzieci szkolnych oraz młodzieży. Na przykład w Szkole Tańca Bailando w Poznaniu zajęcia tańca dla dzieci odbywają się w aż czterech grupach wiekowych:

  • najmłodsza: 4-6 lat
  • dzieci: 7-11 lat
  • dzieci: 11-14 lat
  • młodzież: 15-17 lat

Taki podział pozwala jak najlepiej dopasować zajęcia i metody pracy do grupy rówieśniczej, tak by dzieci spotkały się z adekwatnymi wymaganiami i mogły wynieść z zajęć jak najwięcej korzyści.

Kurs tańca towarzyskiego pozwala dziecku na każdym etapie rozwijać swoje zdolności ruchowe, artystyczne, jak i interpersonalne. Uniwersalny charakter zajęć z tańca towarzyskiego sprawia, że lekcje te bez wątpienia zainteresują każde dziecko – bez względu na płeć i wiek.