wyprawka dla niemowlaka

Pojawienie się na świcie dziecka, zwłaszcza tego pierwszego, zwykle przewraca nasz świat do góry nogami.Pojawiają się nowe obowiązki, nowe priorytety, a także nowe produkty na liście zakupów. Przyjście na świat noworodka nieodwołalnie wiąże się bowiem z zakupem odpowiedniej dla niego wyprawki. Co powinno się w niej znaleźć prócz wózka, pieluszek i ubranek? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Fotelik samochodowy 

Dziecko warto przyzwyczajać do podróży oraz do jazdy samochodem. Do tego konieczny jest jednak zakup fotelika, którym umożliwi Wam bezpieczne przewożenie Waszego dzidziusia. Niemowlęta powinny jeździć w fotelikach przeznaczonych dla dzieci o wadze do 10, 13 lub 18 kg oraz takich, które są ustawione tyłem do kierunku jazdy. Warto także zdecydować się na model, który będzie jednocześnie pełnił funkcję leżaczka-bujaczka.

Kosmetyki antyalergiczne 

Zakup odpowiednio dobranych dla niemowląt kosmetyków nie uczuli naszego dziecka, a nam pozwoli w odpowiedni i bezpieczny sposób zadbać o jego higienę. Wśród nich z pewnością powinna znaleźć się maść na odparzenia, dzięki której zapobiegniesz podrażnieniom skóry Twojego dziecka. Warto pamiętać także o zakupie oliwki dla ciała oraz chusteczek nawilżanych.

Chusta 

Jest niezwykle praktyczna, gdyż można w niej nosić dziecko już od momentu urodzenia! Jest bardzo wygodna zarówno dla rodzica jak i malucha oraz umożliwia odbywanie długich spacerów.

Elektroniczna niania 

Dzięki niej usłyszysz płacz swojego dziecka, nawet jeśli nie będziesz tuż przy nim. Elektroniczna niania pozwoli młodej mamie na odpoczynek oraz na poświęcenie samej sobie kilku chwil w ciągu dnia.

Przewijak 

Wbrew pozorom jest to bardzo przydatny przedmiot. W pierwszych tygodniach życia będziecie musieli przewijać swojego noworodka bardzo często, a dzięki przewijakowi  zrobicie to w wygodny i bezpieczny dla Waszego kręgosłupa sposób.

Ręcznik z kapturkiem 

Jest szczególnie przydatny po kąpieli. Kapturek ochroni nasze dziecko przed zimnem oraz zapobiegnie przeziębieniom, które dla takiego maleństwa mogą być szczególnie niebezpieczne.

Zabawki 

Wiadomo, że dziecku w pierwszych momentach życia nie potrzebne są żadne samochody, lalki itp produkty. Warto jednak pokusić się na zakup specjalnego mobila nad łóżeczko, które nasz maluch będzie mógł obserwować z zainteresowaniem.