zabawki dla dzieci sklep internetowy

Zabawki w znaczący sposób wpływają na rozwój dziecka. Już od pierwszych momentów życia stymulacja zmysłów przyczyni się do rozbudzenia ciekawości świata i zachęci malucha do poznawania otoczenia. Zabawki powinny być zawsze dobrane odpowiednio do wieku i możliwości dziecka. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie zabawek edukacyjnych, dzięki którym maluch może rozwijać się, poznawać nowe kształty, kolory oraz lepiej zapoznawać się z przestrzenią. Czym charakteryzują się zabawki edukacyjne? Jak dobrać je dla dziecka?

Zabawki edukacyjne – bawią i uczą.

Zabawki edukacyjne przeznaczone dla niemowląt nie mają na celu bezpośrednio nauki, ale wpływają na rozwój zmysłów, postrzeganie przestrzeni, koordynację ruchów. Dziecko poznaje nowe faktury, kolory, kształty. Dostarczenie odpowiedniej ilości bodźców zagwarantuje, że dziecko będzie zainteresowane i ciekawe. Zabawki edukacyjne mogą przybierać różne formy- mogą być osobnymi zabawkami np. piłkami o różnej fakturze, grającymi pluszakami lub mogą być matami edukacyjnymi, na których dziecko może wygodnie leżeć. Niemowlę powinno otaczać się przyjaznymi i dostosowanymi do wieku zabawkami. W przeciwnym razie może dojść do rozwinięcia się u malucha lęków lub wypaczonego gustu. Dobrze dobrane, zakupione w sprawdzonym specjalistycznym sklepie zabawki nie stanowią takiego zagrożenia. Decydując się na zakup gadżetów dla malucha skorzystajmy z dedykowanych punktów sprzedaży. Zarówno sklepy stacjonarne jak i internetowe, które specjalizują się w sprzedaży zabawek posiadają towary wysokiej jakości, wykonane z atestowanych materiałów, które nie stanowią dla malucha żadnego zagrożenia. Warto właśnie tam dokonywać zakupów dla malucha.

Bogaty wybór zabawek- dla każdego coś fajnego.

Popularnymi zabawkami edukacyjnymi są maty. Maty edukacyjne są idealnymi gadżetami, które urozmaicą niemowlętom każdy dzień. Mają one formę wygodnego, niewielkiego materaca z pałąkami, na których zwisają różnorodne zabawki – pluszaki, kolorowe piłeczki, klocki. Dziecko leżąc na pleckach może wyciągać rączki, bawić się zwisającymi elementami lub po prostu się im przyglądać. Zabawkami edukacyjnymi są również wszystkie kolorowe książeczki, które początkowo zawierają tylko duże, proste obrazki. Dziecko zaczyna rozpoznawać kształty, kolory i powoli oswaja się z nowymi przedmiotami, które go otaczają. Do zabawek edukacyjnych można również zaliczyć różnorodne pozytywki, które niekiedy wzbogacone są o przywieszki i ozdoby. Tak zawieszona nad łóżeczkiem pozytywka  pozwoli dziecku uspokoić się i zrelaksować przed zaśnięciem. Tego typu zabawki nie są zbyt głośne, a melodie są przyjemne dla ucha. Nad łóżeczkiem dziecka może również zawisnąć karuzela z zabawkami. Kolorowe elementy przykują uwagę dziecka i zapewnią mu rozrywkę. Innymi popularnymi zabawkami są bezpieczne, miękkie grzechotki. Spodobają się one każdemu niemowlęciu i dostarczą mu dużo wrażeń dźwiękowych. Grzechotki są trwałe i wykonane z bezpiecznych materiałów, dlatego każdy maluch może się nimi swobodnie bawić. Ciekawymi elementami ozdobnymi, które również określane są jako zabawki edukacyjne są kolorowe spiralki do łóżeczek. Są to długie i miękkie spirale pokryte miękkim materiałem, które można zapleść między szczebelkami łóżeczka. Na spiralkach mogą dopięte być dodatkowe zabawki, kolorowe piłeczki oraz inne elementy, które zaciekawią niemowlę. Będzie to jednocześnie ciekawa ozdoba całego pokoju.

Dlaczego warto zakupić zabawki edukacyjne dla dziecka?

Zabawki edukacyjne nie tylko zaciekawią dziecko, ale również dostarczą mu sporo radości. Połączenie nauki z zabawą jest skutecznym sposobem aby zainteresować malucha i zachęcić go do poznawania świata. Zabawki te będą służyły dziecku przez długi czas dlatego warto zakupić je dla dziecka. W trakcie dorastania dziecko będzie dostrzegało w nich coraz więcej funkcji, przez co będzie mogło wykorzystywać je do innego rodzaju zabaw i gier.

Wybierając zabawkę edukacyjną dla dziecka należy koniecznie dobrać ją do jego wieku. Źle dobrana przytulanka bądź gra nie zaciekawi dziecka i może zniechęcić go do podejmowania prób samodzielnej zabawy. Zwłaszcza kupując zabawki dla noworodków najlepiej skupić się na tym by dostarczały one różnych bodźców, były kolorowe, przyjazne i przede wszystkim bezpieczne. Obecność zbyt małych elementów może stanowić niebezpieczeństwo. Kolorowe zawieszki, maty edukacyjne, karuzele, spiralki są dobrym pomysłem dla najmłodszych– maluch będzie mógł rozwijać się i poznawać otoczenie.